10 عدد از محبوب ترین اسباب بازی های پسرانه

اسباب بازی های پسرانه

10 عدد از محبوب ترین اسباب بازی های پسرانه

به طور کلی  اسباب بازی های پسرانه به بازی هایی با مضمون نبرد یا پرخاشگری (کشتی گیری، سربازان جنگی، بازی با تفنگ و غیره) مربوط می شوند.

اسباب بازی های دختران با جذابیت جسمی، پرورش و مهارت در خانه همراه است، در حالی که اسباب بازی های پسران به عنوان زمینه های خشونت آمیز، رقابتی، هیجان انگیز و تا حدودی خطرناک ارزیابی می شوند.

خرید اسباب بازی هایی که به احتمال زیاد دارای قابلیت آموزشی و رشد مهارت های جسمی، شناختی، هنری و سایر مهارت های آموزشی کودکان هستند، اغلب در دسته های خنثی یا متوسط قرار می گیرند.

به نظر می رسد که اسباب بازی هایی که به طور کامل به یک جنسیت (پسر-دختر) تعلق دارند کمتر از اسباب بازی های خنثی یا متوسط جنسیتی موجب رشد و پرورش کودکان می گردند.

در این متن تلاش خواهیم کرد تا با معرفی برخی از بهترین اسباب بازی های مختص به پسران شما را در خرید اسباب بازی پسرانه یاری کنیم.

  1. فوتبال دستی

این اسباب بازی به کودکان کمک می کند تا به راحتی در درون یکی از اتاق های خانه به حد کافی لذت ببرند.

نسخه های مختلف اسباب بازی فوتبال دستی برای پسران به آن ها کمک می کند تا مهارت های نشانه گیری، تمرکز، و چرخش های 360 درجه دستان خود را در سطحی مناسب پرورش دهند.

این اسباب بازی های پسرانه تقریباً برای همه سنین مناسب است، همچنین در مدل های گوناگون و ابعاد متنوعی دتولید می شود و می توان متناسب با مکانی که برایش در نظر گرفته شده آن را خریداری نمود.

همچنین مدل های بسیاری از این اسباب بازی ها دارای قابلیت حمل و نقل هستند و می توانید برای یک روز تعطیل که به طبیعت می روید نیز آن را به همراه خود داشته باشید و از بازی با آن لذت برده و فضایی شاد و هیجان انگیز را بسازید.

اسباب بازی های پسرانه فوتبال دستی
  1. اسکوتر

اسکوترها یک اسباب بازی مناسب برای جنب و جوش و فعالیت های بدنی همراه با تجربه های هیجان انگیز و لذت بخش است.

همچنین دارای این قابلیت هستند که ارتفاع آن ها را تنظیم کنید تا کودک در شرایطی متناسب و استاندارد از آن استفاده نمایند.

علاوه بر این آن ها دارای ترمز ایمنی، چرخ هایی با دوام، مکانی برای قرار دادن بطری آب، بوق یا همان زنگ نیز هستند.

با توجه به تفاوت های جنسیتی در انتخاب مدل ها و شیوه های بازی کردن در میان دختران و پسران، که پسران را در دسته بندی بازی هایی با جنب و جوش بیشتر و پر برخورد تر قرار می دهد، اسکوترها می توانند به عنوان یک گزینه عالی برای خرید اسباب بازی های پسرانه در نظر گرفته شوند.

اسباب بازی های پسرانه اسکوتر
  1. اسکیت

امکان مانور دادن، انجام حرکات هیجان انگیز و جذاب برای پسران را فراهم می کند.

همچنین این اسکیت ها تجربه منحصر به فرد حرکت با سرعت بیشتر و ریسک پذیری بالا را برای آن ها ممکن می سازد.

طراحی اسکیت ها به طوری صورت گرفته که زد لغزش بوده و امنیت لازم با شرط حفظ احتیاط را تأمین نماید.

از این اسکیت ها می توان در مکان ها و زمان های مختلفی برای بازی کردن استفاده نمود.

مطلب پیشنهادی  گوشی و تبلت چه تاثیری بر خواب کودک دارند؟

آن ها برای هر مهارتی از نوع اسکیت سواری بر روی سطح زمینی خیابان ها، ، پارک های مختص به اسکیت سواری، سطوح شیب دار، استخرها و سایر سطوح صاف یا حتی زمین های ناهموار مناسب هستند.

اغلب به همراه این  اسباب بازی های پسرانه یک کیف قابل حمل است که کودک می تواند برخی از وسایل مورد نیاز شخصی خود و همچنین برخی از لوازم جانبی اسکیت را درون آن قرار دهد.

بازی با اسکیت مهارت های مختلفی چون حفظ تعادل، تمرکز، انجام حرکات با پا و کمر، ریسک پذیری و موارد دیگری را در کودکان پرورش می دهد.

اسباب بازی های پسرانه اسکیت
  1. تیر و کمان

اگر مجموعه اسباب بازی دارای شش تیر باشد، می توان گفت که هر کدام از آن ها می تواند به اندازه خود سرگرم کننده، مهیج و جذاب باشد.

یک بازی کاملاً رقابتی و سراسر هیجان که کودکان را به وجد می آورد.

همچنین قابل ذکر است تیرهای مورد استفاده در اسباب بازی های تیرو کمان برای پسران دارای پیکان های مکنده متشکل از جنس پلاستیک نرم است و از این نظر کم ترین خطری برای سلامتی آن ها محسوب نمی شود و کاملاً ایمن است.

این اسباب بازی در مدل ها و ابعاد گوناگون امکان استفاده را برای همه سنین فراهم می کند.

برخی از این مدل ها دارای تنظمیات روشنایی و چراغ هایی خوش رنگ هستند که برای کودکان بسیار جذاب و سرگرم کننده است.

این نورهای زیبا علاقه کودک به بازی کردن را تحریک کرده و آن ها را با این وسیله مشغول می کند.

این اسباب بازی هم به حدی عالی سرگرم کننده است و هم آموزنده. چنانچه کودک با استفاده از این وسیله فرصت می یابد تا مهارت های خود در دقت کردن، تمرکز کردن، حرکات ظریف، هماهنگی میان چشم و اندام های درگیر دیگر را تقویت کرده و رشد دهد.

اسباب بازی های پسرانه تیر و کمان
  1. شمشیرهای نورانی

مجموعه شمشیرهای نورانی حاوی دو عدد شمشیر منحصر به فرد است که به وسیله چراغ های LED در درون آن ها توجه کودکان را به خود جلب می کنند.

چراغ های موجود در این اسباب بازی به رنگ های قرمز، سبز و آبی است توجه هر چشمی را به خود می دوزد.

این چراغ های LED حالتی چشکم زن دارند که به وسیله دکمه ای که بر روی آن قرار داده شده روشن و خاموش می شوند. منبع انرژی این نورهای درون شمشیر توسط 3 عدد از باتری های LR1130 تأمین می شود.

کودکان اغلب دوست دارند تا دزد دریایی درونی و تخیلی خود را رهبری کنند و در نقش آن ظاهر شوند، و خود را در موقعیتی تصور کنند که به عنوان دزد دریایی در میانه امواج اقیانوس ها به دنبال ماجراجویی هستند.

اسباب بازی های پسرانه شمشیرهای نورانی فرصتی را فراهم می کند تا پسران با شمشیری زیبا و درخشنده که می تواند ذهنیت تخیلی آن ها در ایفای نقش هایی که به آن ها علاقه مندند یاری کند به بازی هایی بسیار سرگرم کننده و مناسب برای فرآیند رشد خود بپردازند.

شیوه های ساخت این شمشیرها و جنس های به کار رفته در بدنه آن ها به گونه ای است که سلامت کودکان در حین بازی را تضمین می کند و احتمال خطرناک بودن بازی با شمشیر را کاهش می دهد.

مطلب پیشنهادی  اگر کودک ما با تفنگ اسباب بازی بازی کند کار اشتباهی است ؟
اسباب بازی های پسرانه شمشیرهای نورانی
  1. سبد بسکتبال

آیا می خواهید بچه های شما در فضایی بسته و به دور از صفحه نمایش گوشی های هوشمند و اسباب بازی های دیگر بتوانند از یک بازی پر جنب و جوش با میزان فعالیت جسمانی و بدنی بالا لذت ببرند؟

باید در خرید اسباب بازی پسرانه بازی هایی که با استفاده از توپ انجام می شوند را در نظر داشته باشید.

سبد بسکتبال خانگی یک هدیه عالی برای کودکانی است که نیازمند فعالیت بدنی و تخلیه انرژی در فضای درونی خانه هستند که قابل نصب در هر مکان و قسمتی از خانه نیز می باشند.

بازی با این اسباب بازی دارای ایمنی لازم برای سلامت کودکان است و می تواند به واسطه پرتاب های دقیقی که کودکان سعی در انجامش دارند، مهارت های حرکتی، تمرکز، هماهنگی میان چشمان و دستان کودک را تقویت کرده و پرورش دهد.

اسباب بازی های پسرانه سبد بسکتبال خانگی
  1. کامیون های ساختمانی

مجموعه ماشین های کامیونی مخصوص کارهای ساختمانی دارای یک بیل کوچک، جرثقیل، کامیون میکسر و برخی لوازم جانبی دیگر است.

هر کدام از این ابزار به نوبه خود می توانند حس کنجکاوی کودکان را نسبت به انجام کارهایی جدید و به واقع سخت بهتر تحریک کرده و دنیایی با تجربه های منحصر به فرد را برا آن ها به ارمغان بیاورد.

اسباب بازی های پسرانه کامیون های ساختمانی به کودکان کمک می کند تا برخی از کارهایی را که ممکن است در واقعیت ببینند و تصور کنند که انجام آن ها کارهای سخت و غیرممکنی است را خودشان به طور واقعی و در سطح بازی با اسباب بازی های خود تجربه نمایند.

همچنین برخی از این کامیون های اسباب بازی دارای چراغ هایی چشمک زن هستند که قابلیت روشن و خاموش کردن آن ها توسط کودکان وجود دارد و از همین طریق جذابیت و هیجان بازی با این وسایل توسط کودکان را تقویت می کند.

بازی با خاک و آب و سایر مواردی که می تواند شامل ساخت یک بنا شود یکی از شیوه های مناسب برای پرورش مهارت های حرکتی و تجربی کودکان محسوب می شود و به آن ها کمک می کند تا برای مواجهه با عناصر طبیعی و زندگی اجتماعی واقعی، آمادگی لازم را کسب نمایند.

اسباب بازی های پسرانه کامیون های ساختمانی
  1. ماهیگیری آهن ربایی

هدف این بازی ماهیگیری صید و شمارش 12 ماهی چوبی با دستیار میله مغناطیسی است که بر روی یک صفحه زیبا و خوش رنگ ماهیگیری با طرح هایی از حیوانات دریایی قرار گرفته است.

در این بازی کودک تلاش می کند تا با میله های ماهیگیری آهن ربایی که در اختیارش قرار داده شده است ماهی های آهن ربایی را که در درون صفحه ماهیگیری در حال چرخش هستند صید نماید.

در این فرایند کودکان تلاش می کنند تا علیرغم آنکه ماهی ها در حال حرکت هستند میله ها را طوری در دستان خود بگیرند و به شکلی بر روی صفحه ماهی گیری قرار دهند که بتوانند در زمانی کوتاه ماهی ها را صید کنند.

در این بازی که صورت جمعی و با همکاری سایر کودکان انجام می شود هر کودکی که تعداد ماهی های بیشتری را در این رقابت صید نماید برنده و پیروز بازی محسوب می شود.

مطلب پیشنهادی  بازی با اسباب بازی ساختنی و لگو راهی برای پرورش هوش و خلاقیت

این فرایند به هماهنگی چشم و دست و همچنین تشخیص رنگ توسط کودکان کمک می کند.

فواید اسباب بازی های پسرانه ماهیگیری آهن ربایی عبارت است از: تمرین صبر برای کودکان، معرفی انواع حیوانات دریایی به کودکان، تشخیص رنگ و آموزش مهارت های حرکتی مناسب.

اسباب بازی های پسرانه ماهیگیری آهن ربایی
  1. مجموعه ای از نمونه های حیوانی

این مجموعه دارای انواع گوناگون حیوان های موجود در طبیعت هستند که بسیاری از آن ها نیز برای اغلب کودکان شناخته شده اند.

با تهیه این مجموعه برای کودکان این فرصت را در اختیار آن ها قرار می دهید تا حیوانات را طبقه بندی نمایند و همچنین دایره واژگانی خود در خصوص حیات حیوانی و زندگی واقعی حیوانات در طبیعت را گسترش دهد.

این اسباب بازی یک ابزار آموزشی ایده آل برای تقویت یادگیری کودک شما است چنانچه فرصتی فراهم می کند تا کودکان بسیاری از داستان های تخیلی موجود ذهن خود که با زندگی حیوانات مرتبط است را با جذابیتی بالا تجربه نمایند و از این طریق قابلیت این را واهد داشت تا ساعت ها کودک شما را درگیر بازی هایی نماید که در آموزش و پرورش آن ها نقشی اساسی دارد.

کودکان در بازی با این اسباب بازی این فرصت را خواهند داشت تا اسامی حیوانات و ویژگی های گوناگون آن ها را تمرین کرده و به خاطر بسپارند، همچنین قابل ذکر است که این اسباب بازی به هیچ گونه منبه الکتریکی چون باتری نیاز ندارد و همه آن چیزی در اینجا مورد نیاز است تخیل و فرایندهای داستان پردازی کودکان است.

کودکان برخی از حرکات فعال و حتی خشن را بر اساس شخصیت های حیوانی مختلف نیز تجربه می کنند و این به شناخت آن ها نسبت به حیوانات کمک موثری می کند.

اسباب بازی های پسرانه نمونه های حیوانی
  1. اسباب بازی جعبه ابزار

اسباب بازی های پسرانه چند منظوره همچون جعبه های ابزار که شامل اره هایی در اندازه کودک، چکش، انبردست، آچار قابل تنظیم، پیچ گوشتی و مته برقی که می توانند در مواردی با باتری نیز کار کند قابلیت این را دارند که کودکان را درگیر تعمیر و یا بررسی جزئیاتی کنند که مهارت های کاربردی آن ها را تقویت می کند.

اما چیزی که برای والدین ضروری در نظر گرفته می شود این است که همه این ابزارها را در یک محیط امن با آموزش های ایمنی لازم در اختیار کودکان قرار دهند.

این اسباب بازی پیشرفت های متعدد کودکان، از جمله تعامل اجتماعی هنگام یادگیری ابزار از والدین و همکاری با سایر دوستان به منظور استفاده از این ابزار، ​​مهارت های دستی برای استفاده از ابزار و تمرکز برای پایان دادن به همه کارها را افزایش می دهد.

بخش مهمی از قدرت خلاقیت به توجهی است که آن ها به جزئیات هر چیز و همچنین خلق یا ترمیم یک وسیله جدید می کنند. این اسباب بازی این فرصت را به آن ها می دهد تا استعدادهای خود را در راستای توجه به جزئیات و خلق ایده های ناب شکوفا نمایند.

منبع: تیله ها

اسباب بازی های پسرانه جعبه ابزار