8 عدد از برترین برند های اسباب بازی ایرانی

نمونه ای از اسباب بازی ایرانی شرکت بازی تا

8 عدد از برترین برند های اسباب بازی ایرانی

بازی با اسباب بازی‌ ایرانی و به طور کلی با هر نوع اسباب بازی در سنین اولیه نقش مهمی را در رشد کودک ایفا می کنند.

با توجه به مدت زمانی که کودکان با اسباب بازی‌ها می گذرانند، سهم بزرگی از فرآیند رشد کودکان به آن ها اختصاص دارد.

کودکان نه تنها در سال های اولیه زندگی خود آماده یادگیری مهارت ها هستند، بلکه می توانند قوانین اجتماعی را نیز در همین سال ها از محیط پیرامون خود تشخیص داده و بر اساس آن ها رشد کنند.

بنابراین بزرگسالان وظیفه دارند که از تأثیرپذیری کودکان در خیر و شر استفاده کنند و از هرگونه درونی سازی اطلاعات مضر مانند تعصبات و کلیشه های ظالمانه جلوگیری نمایند.

از همین رو خرید اسباب بازی برای کودکان و شکل دهی به شخصیت آن ها از همان ابتدا کاری بسیار مهم و حائز اهمیت است.

ما در اینجا تلاش می کنیم تا برندهای مهم اسباب بازی های تولید داخل را معرفی نموده و به طور خلاصه تشریح نماییم.

اسباب بازی ایرانی بازی تا

گروه  تولیدی بازی تا به منظور ساخت و طراحی بازی های فکری آموزشی ایرانی برای کودکانی که نیازمند ابزاری برای بازی و آموزش هستند تأسیس شده است.

در بازی های فکری آموزشی شرکت بازی تا تعداد زیادی از اسباب بازی های فوق العاده و جذاب وجود دارد که کودکان خردسال را کنجکاو کرده و حتی والدین آن ها را به چالش می کشد.

تعدادی از این بازی های آموزشی عرضه شده به بازار اسباب بازی عبارتند از: تیزبین حیوانات، دست چین چهار نفره و دو نفره، کشمکش، تیزبین الفبای انگلیسی، تاس چین حروف انگلیسی، تیزبین اشیاء و حیوانات و  بسیاری از نمونه های منحصر به فرد دیگر که به راحتی می توان آن ها را از یک فروشگاه اسباب بازی تهیه نمود.

مطلب پیشنهادی  راهنمای خرید اسباب بازی مناسب نوزاد
اسباب بازی ایرانی سرزمین ربات ها

آزمایشگر کوچک

آزمایشگر کوچک یکی دیگر از برندهای اسباب بازی ایرانی است که ابزاری را در جهت برخی از فعالیت های حرکتی و فکری فراهم می کند.

در بیشتر اوقات کودکان به وسیله تجربه کردن به چیستی و معنای وجودی آن چیز دست می یابند و قادر خواهند بود به شکلی مناسب آن را درک نمایند.

این روش درک و فهم چیزهایی که کودکان به دنبال آن هستند را ملکه‌ی ذهن آن ها می کند. اسباب بازی آزمایشگر کوچک دارای 60 آزمایش جذاب است که برای کودکان 8 تا 12 سال ساخته شده است.

شما با خرید اسباب بازی آزمایشگر کوچک مجموعه ای از ابزار مورد نیاز برای انجام آزمایش های علمی را در اختیار کودکان قرار می دهید.

تعدادی از ابزار موجود در این مجموعه بازی عبارتند از: ماسه، پنس، عینک محافظ، قطره چکان، آهنربا، ذره بین، گیره کاغذ، قیف، و موارد بسیار دیگری که می توانند برای کودکان جذاب و هیجان انگیز باشند.

همچنین هر کدام از آزمایش ها و بازی هایی که کودکان می توانند با این اسباب بازی انجام دهند به شکل کامل و واضح در دفترچه راهنمای موجود در این مجموعه توضیح و نشان داده شده است.

سرزمین ربات ها

این شرکت کار خود را از سال 1391 آغاز نمود و از سال 1394 به منظور گسترش فعالیت های آموزشی و همچنین رشد در زمینه های تولیدی به عنوان یک مجموعه مستقل آموزشی تثبیت شد.

سرزمین ربات ها به طور تخصصی محصولاتی را برای سنین 4 تا 6، 7 تا 9، 10 تا 12 و 12 سال به بالا تولید می کند.

شعار این مجموعه عرضه کالاهای خوب و با کیفیت ایرانی به منظور رشد، نوآوری و مهارت آموزی کودکان و نوجوانان ایرانی است. این نوع از اسباب بازی های رباتیک می توانند برای یادگیری و درک فضا، بعد، حرکت و سایر موارد این چنینی برای کودکان مفید و موثر باشند.

مطلب پیشنهادی  راهکار های مناسب برای خرید بهترین ماشین اسباب بازی
اسباب بازی ایرانی میخ و چکش مدل مزرعه شرکت ایپکا

عروسک های نازلی

پیش از تولید و ورود محصولات این شرکت به بازار، کتاب داستانی حاوی طرح امروزی عروسک های نازلی به چاپ رسید و منبع الهامی برای تولید این اسباب بازی ایرانی قرار گرفت.

این عروسک پس از ورود به بازار، در فضاهای تبلیغاتی درون کشور به عنوان جایگزینی برای عروسک های باربی معرفی شد و انتظار می رفت که با وجود نازلی باربی جایگاه خود در بازار را از دست خواهد داد.

همچنین از عروسک های نازلی به عنوان یک مدل اصیل ایرانی-اسلامی یاد می شود که با مناسبات فرهنگی ایران دارای انطباق بیشتری است.

بازی با مغناطیس

مگنت ها یا همان آهنرباها در دسته بندی بازی های ساختنی قرار می گیرند که علاوه بر رشد، خلاقیت و نوآوری در کودکان، موجب آشنایی آن ها با اصول فیزیک و مغناطیس نیز می شوند.

مورد استفاده قرار دادن و بازی کردن با ابزار مغناطیسی جدای از داشتن خواص درمانی، در پرورش و افزایش قد کودکان موثر است، همچنین با توجه به اینکه تأثیر آهنرباها بر بدن به وسیله رابطه آن ها با کف دست شکل می گیرد، تا حدودی می توان گفت که بازی های مغناطیسی همان مگنت تراپی هستند.

مگنت تراپی به این معنی است که میدان مغناطیسی موجود در آهنربا وارد بدن شده و بر همه‌ی سلول ها تأثیر گذاشته و عملکرد سیستم عصبی و سایر اندام های بدن را اصلاح می کنند.

توی سیتی

این مجموعه کار خود را از سال 1391 با فعالیت در زمینه بازی و اسباب بازی آغاز نموده است.

این شرکت با هدف ساخت و تولید محصولات با کیفیت بالا با استفاده از تازه ترین فناوری های روز جهان به فعالیت می پردازد.

مطلب پیشنهادی  یکی از مهم ترین فواید لگو: کاهش استرس کودکان !

مجموعه توی سیتی Toy City در حال حاضر یکی از برترین و بزرگترین تولید کنندگان ایرانی اسباب بازی است و علاوه بر این بزرگترین تولید کننده توپ های استخری استاندارد در ایران نیز می باشد.

ایپکا (ایران پتک)

مجموعه تولیدی ایران پتک (ایپکا) به دنبال توسعه روحیه و فرهنگ سازندگی و رشد خلاقیت و نوآوری در کودکان و نوجوانان دست به ساخت ابزارها و مجموعه بازی هایی برای سرگرمی و آموزش کودکان زده است.

این اسباب بازی ایرانی در دسته بندی بازی های فکری و آموزشی قرار می گیرد و کودکان به وسیله آن می توانند استعدادهای هوشمندانه خود در خلق آثاری جالب را پرورش دهند.

برخی از این اسباب بازی های آموزشی عبارتند از: بازی تعادلی دو نفره، قلم حکاکی، دار بافندگی، بازی میخ و چکش الفبا و اعداد، میز کار دستی، بازی میخ و چکش مدل مزرعه و سایر موارد دیگر.

پازلکده

این شرکت تولیدکننده محصولات فکری، آموزشی و معمایی است که در آموزش و تقویت مهارت های حرکتی کودکان موثر است.

همچنین حل پازل ها همانند مهارتی که لگو به کودکان می دهد، کمک می کند تا استعدادهای خود در حل مسئله را رشد داده و هوش خود را در این راستا پرورش دهند.

این شرکت تولید کننده انواعی از پازل های سه بعدی است که می تواند جذابیت خاصی را برای کودکان به همراه داشته باشد.

برخی از انواع محصولات این شرکت اسباب بازی ایرانی عبارتند از: پازل سه بعدی گنبد خورشید، پازل سه بعدی مکعب هوش، پازل سه بعدی آدمک های فومی و موارد متعدد دیگری از این دست.

نظرات (1)

[…] یافته است؛ به همین دلیل است جزو یکی از پر طرفدار ترین اسباب بازی های ایرانی […]