انواع راه حل برای سرگرم کردن کودکان در مسافرت و مهمانی

سرگرم کردن کودکان در مهمانی دوستان

انواع راه حل برای سرگرم کردن کودکان در مسافرت و مهمانی

سرگرم کردن کودکان در مهمانی و سفر دغدغه بسیاری از والدین می باشد. از آنجا که سفر و مهمانی رفتن هیجانات خاصی را برای خانواده به دنبال دارد، اما سر رفتن حوصله بچه ها در سفر یکی از اصلی ترین و مهم ترین چالش های کودکان به شمار می آید.

بد نیست با برخی از روش های سرگرم کردن بچه ها آشنا شوید تا هم خود و هم کودکان شما از سفر و مهمانی نهایت لذت را ببرید.

آشنایی با روش های سرگرم کردن کودکان در سفر

برای اینکه در طول سفر از سفر  و زیبایی های آن نهایت لذت را ببرید بهتر است با روش های سرگرم کودکان در طول سفر آشنا شوید. برخی از روش های سرگرم کردن بچه ها در طول سفر که به صورت مختصر با آن ها آشنا خواهیم شد عبارتند از: استفاده از وسایل الکترونیکی، استفاده از کتاب ‌های صوتی در طول سفر، به همراه بردن خوراکی های مورد علاقه کودکان، تهیه کردن دفتر سفر، به همراه داشتن مینی ‌لگوهای متعدد و استفاده از عروسک های انگشتی.

استفاده از وسایل الکترونیکی:

یکی از روش ها برای سرگرم کردن کودکان در سفر آشنایی آن ها با مقصد مورد نظر می باشد. در واقع پدر و مادرها می توانند با استفاده از وسایلی همچون تبلت زمان رسیدن تا مقصد را با بچه ها چک نمایند.

همچنین می توان تصاویری از جاهای دیدنی مقصد مورد نظر را به بچه ها نشان داد و درباره مقصد با آن ها به جستجو پرداخت. با این کار علاوه بر سرگرم شدن بچه ها آن ها برای رسیدن به مقصد اشتیاق پیدا خواهند کرد.

مطلب پیشنهادی  اهمیت عروسک پولیشی در زندگی کودکان چیست؟
سرگرم کردن کودکان در مسافرت

استفاده از کتاب ‌های صوتی در طول سفر:

از دیگر روش های سرگرم کردن کودکان در طول سفر استفاده از کتاب ‌های صوتی می باشد. بچه ها با گوش دادن به این کتاب ها نه تنها متوجه گذشت زمان نمی شوند بلکه به بهترین شکل سرگرم می شوند. همچنین با این روش می توان نکات خوبی را به کودکان خود نیز آموخت.

به همراه بردن خوراکی های مورد علاقه کودکان:

همانطور که می دانید سفر طولانی برای بچه ها به هیچ وجه امر خوشایندی نیست. بچه ها در طول سفر گرسنه می شوند، از اینرو بهتر است خوراکی های مورد علاقه بچه ها را با خود ببرید. در واقع با استفاده از خوراکی های رنگارنگ و جذاب به راحتی می توانید کودکان خود را در طول سفر سرگرم نمایید.

تهیه کردن دفتر سفر:

از دیگر روش های سرگرم کردن کودکان آماده کردن دفتر سفر برای آنان است. در واقع والدین می توانند وسیله ای را برای بچه های خود آماده کنند تا بتوانند نام افرادی یا مکان‌هایی را که دیدند در آنجا ذکر کنند. همچنین می توان به بچه ها کمک کرد تا  تصاویری از سفر را در اینه دفتر بچسباند.

به همراه داشتن مینی ‌لگوهای متعدد:

امروزه تعداد زیادی مینی ‌لگو از شخصیت های کارتونی با قیمت مناسب وجود دارد. والدین می توانند این مینی لگوها را برای کودکان خود تهیه و همراه خود به سفر ببرند.

استفاده از عروسک های انگشتی:

از دیگر روش های سرگرم کردن کودکان در سفر استفاده از عروسک های انگشتی می باشد. این نوع عروسک ها سبک بوده و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. همچنین با این عروسک های کاربردی کودکان خود را برای ساعت ها در طول سفر سرگرم کرد. در واقع والدین می توانند داستان هایی متناسب با این عروسک ها بسازند.

مطلب پیشنهادی  راهنمای خرید اسباب بازی مناسب نوزاد
سرگرم کردن کودکان در مهمانی

نگاهی بر روش های سرگرم کردن کودکان در مهمانی

همانطور که می دانید بیشتر بچه ها در مهمانی ها بی قراری کرده و حوصله آنها سر می رود. بهتر است با استفاده از روش های مختلفی آنها را سرگرم کنید تا کودکان در کنار شما از این دورهمی ها نهایت لذت را ببرند. بهتر است با برخی از روش های سرگرم کردن کودکان در مهمانی که شامل اجرای بازی پانتومیم، استفاده از بازی های رومیزی، تماشای فیلم، خواندن کتاب و … می باشد به صورت مختصر آشنا شوید.

اجرای بازی پانتومیم :

یکی از بهترین روش ها برای سرگرم کردن کودکان در مهمانی اجرای بازی پانتومیم می باشد. پانتومیم یکی از بازی های پرطرفدار و محبوب در بین بزرگسالان و کودکان است. این بازی از سر رفتن حوصله بچه ها در مهمانی جلوگیری کرده و آن ها را شاد و خوشحال می سازد.

استفاده از بازی های رومیزی:

از دیگر روش های سرگرم کردن بچه ها استفاده از بازی های فکری و رومیزی می باشد. این نوع بازی ها از یک طرف باعث شادی و نشاط بچه ها شده و از طرف دیگر تقویت فکری آن ها را به دنبال دارد.

تماشای فیلم:

اگر می خواهید کودکان خود را برای چندین ساعت در مهمانی سرگرم کنید می توانید آنها را به دیدن فیلم دعوت کنید. بهتر است فیلم های متناسب با سن و علاقه کودکان را برای این کار انتخاب نمایید. در واقع بچه ها با دیدن فیلم و خوردن تنقلات می توانند نهایت لذت را ببرند بدون اینکه حوصله آنها سر رود.

مطلب پیشنهادی  10 روش برای تمیز کردن و شستن عروسک ⭐

خواندن کتاب:

از دیگر روش های سرگرم کردن کودکان در مهمانی خواندن کتاب برای آنان است. با این روش علاوه بر اینکه می توان بچه ها را برای ساعت ها سرگرم کرد به راحتی می توان نکات آموزشی خوبی را نیز به آنها یاد داد.

مهمانی دخترانه

استفاده از اسباب بازی:

از دیگر راه های سرگرم کردن کودکان در مهمانی بازی کردن آنان با اسباب بازی های مختلف می باشد. در صورتی که کودکان شما دختر باشند می توان آنها را به بازی کردن با عروسک تشویق کرد. در واقع بازی با عروسک های مختلف یکی از بازی های محبوب در بین دختران به شمار می آید. همچنین بازی با ماشین یکی از بازی های محبوب در بین پسر بچه ها می باشد.

بهتر است از اسباب بازی های متناسب با علاقه و سن کودکان استفاده نمایید. همچنین در موقع خرید اسباب بازی بهتر است به نکات و فاکتورهای قبل از خرید توجه و دقت لازم را داشته باشید.

یکی از نکات مهم برای خرید اسباب بازی ارزان و ایده آل خرید از یک مرکز و فروشگاه معتبر است. پیشنهاد ما به شما عزیزان فروشگاه اسباب بازی تیله ها است.

این مرکز نام آشنا تمامی اسباب بازی های خود را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می کند. با انتخاب فروشگاه اسباب بازی تیله ها به هیچ وجه پشیمان نخواهید شد، زیرا این فروشگاه تمامی محصولات خود را به صورت اورجینال و با بهترین قیمت به مشتریان خود ارائه می کند.