خرید اسباب بازی برای کودک 9 تا 12 ماهه مناسب

خرید اسباب بازی برای کودک ۹ تا 12 ماهه مناسب

خرید اسباب بازی برای کودک 9 تا 12 ماهه مناسب

کودک 9 تا 12 ماهه نسبت به دنیای اطراف خود بسیار کنجکاو است. آن ها درها، کشوها، جعبه ها، درهای توالت، سطل های زباله و مواردی از این دست را لمس می کنند و دوست دارند که آن ها را باز نمایند.

در این مرحله خواست آن ها برای کشف کردن در بالاترین حد خود قرار دارد، چرا که هر لحظه که می گذرد آن ها مفاهیم جدیدی را در جهان پیرامون خود درک می کنند. همچنین این کودکان در این سن به دنبال شیوه های جدید برای بازی کردن و ایجاد فرصت های جدید برای اکتشاف روزانه هستند. والدین همیشه تمایل دارند تا بهترین شیوه های آموزشی را برای کودکان خود اتخاذ نمایند.

اما همچنان کارهای زیادی مانند خرید اسباب بازی ارزان مناسب باقی خواهد بود که آن ها می توانند در این مسیر انجام دهند. همچنین برای انتخاب بهترین اسباب بازی مراجعه به یک فروشگاه اسباب بازی معتبر و مناسب نیز دارای اهمیت قابل توجهی است.

هنگام آموزش مهارت های حرکتی جدید، روش های مختلفی وجود دارد که می توانند به یادگیری و آموزش کودک کمک نمایند. انتخاب اسباب بازی ها و اشیاء متناسب با سن، یکی از اولین گام ها برای قرار گرفتن در مسیری مناسب برای یادگیری است.

ما در ادامه تلاش می کنیم تا برخی از اسباب بازی های مناسب برای این سنین را معرفی نماییم.

قلک های عروسکی برای کودک 9 تا 12 ماهه

این اسباب بازی کاربردهای زیادی برای سرگرمی کودکان دارد. همچنین دارای آهنگ هایی سرگرم کننده، قطعات رنگارنگ برای مهارت های حرکتی مناسب است که هماهنگی میان چشم و دست را نیز پرورش می دهد.

مطلب پیشنهادی  انواع راه حل برای سرگرم کردن کودکان در مسافرت و مهمانی

کودک هنگام بازی با آن عاشق انداختن سکه های اسباب بازی در شکاف روی قلک و بیرون کشیدن مجدد آن ها از در پشتی اسباب بازی خواهد بود.

قلک های عروسکی برای کودک 9 تا 12 ماهه

کتاب های برجسته

با این کتاب های برجسته که حاوی تصاویر جذاب هستند، عشق کودک خود را به خواندن زودهنگام تقویت کنید. ورق زدن صفحات جذاب این کتاب برای کودک 9 تا 12 ماهه بسیار سرگرم کننده و در عین حال بی خطر است، همچنین آن ها با دیدن شگفتی هایی که در برجستگی ورق های دیگر وجود دارد هیجان زده خواهند شد.

کتاب های برجسته برای کودک 9 تا 12 ماهه

کاسه های اسباب بازی

این کاسه های اسباب بازی برای دستان کوچک کودکان بسیار مناسب است و آن ها می توانند سال ها از این کاسه ها استفاده نمایند. این کاسه ها تنها اسباب بازی هایی عالی برای کودکان 9 ماهه نیستند، و حتی کودکان تا زمانی که به پیش دبستانی می روند نیز می توانند از آن ها استفاده کنند.

برای شاد نگه داشتن کودک همیشه نیازی به موسیقی و چراغ های چشمک زن نیست. این کاسه ها یکی از آن اسباب بازی های ساده و بی نقص هستند که مدت زیادی دوام می آورند و کودکان را به انجام بازی های تخیلی تشویق می کنند.

کاسه های اسباب بازی برای کودک 9 تا 12 ماه

مجموعه ای از لوازم موزیکال

کودکان با شنیدن صداهایی که خود می توانند با اسباب بازی هایشان تولید کنند بسیار هیجان زده می شوند. در نظر داشته باشید که آن ها با استفاده از این ابزار موزیکال و آلات موسیقی تکان می خورند، می لرزند و غلت می زنند تا آهنگ های خود را بسازند و نسبت به علت و معلول اعمال خود آگاهی یابند.

مطلب پیشنهادی  بهترین اسباب بازی ها برای سرگرم کردن کودکان خارج از خانه
مجموعه ای از آلات موسیقی برای کودک 9 تا 12 ماهه

واکر اسباب بازی

کودکان در این سن شروع به حرکت و اکتشاف مداوم محیط پیرامون خود می کنند. از این رو باید به آن ها این فرصت را داد تا به تنهایی با این واکر یا کالسکه اسباب بازی به طور نشسته و یا ایستاده رفت و آمد کنند. همچنین کودکان عاشق فشار دادن دکمه ای بر روی این واکر خواهند شد که موجب پخش موسیقی می شود.

این اسباب بازی همچنین به رشد ماهیچه های ساق پا و تنه در آماده شدن برای راه رفتن کمک می کند.

واکر اسباب بازی برای کودک 9 تا 12 ماهه

تلفن های موبایل اسباب بازی

کودک 9 تا 12 ماهه خود را در موقعیتی قرار دهید که وانمود کند در حال بازی و صحبت کردن با تلفن شخصی خود است.

بدیهی است که همه کودکان تمایل دارند تا تلفن هوشمند والدینشان را برای بازی کردن از آن ها بگیرند، بنابراین با رفتن به یک فروشگاه اسباب بازی و خرید یکی از این تلفن های شخصی اسباب بازی این امکان را فراهم کنید تا آن ها یاد بگیرند از تلفن اسباب بازی خودشان استفاده کرده و از این طریق نحوه تعامل کردن با دیگران را بیاموزند.

همچنین فشار دادن دکمه ها یک مهارت حرکتی عالی برای کودکان است، زیرا آن ها از این طریق وانمود می کنند که در حال زنگ زدن به مادر و پدر خود هستند. از طرف دیگر کودکان عاشق چراغ ها و صداهایی هستند که باعث می شود احساس کنند واقعا در حال مکالمه کردن با کسی هستند.

موبایل های اسباب بازی برای کودک 9 تا 12 ماهه

مرتب کننده اشکال

مرتب سازی شکل برای هر کودک نوپا یک ضرورت است. این اسباب بازی هنگامی که کودکان قطعات را می چرخانند تا در سوراخ جا شوند یک ابزار عالی برای توسعه مهارت های حرکتی پرظرافت و بصری در نظر گرفته می شود.

مطلب پیشنهادی  برای کودکان 0 تا 2 سال چه اسباب بازی ای مناسب است ؟

آن ها رنگ ها و اشکال روشن را در کنار هم قرار می دهند و نحوه بازی مناسب را با این ابزار یاد می گیرند.

مرتب کننده اشکال برای کودک 9 تا 12 ماهه

کامیون های باری

یکی دیگر از بهترین اسباب بازی هایی که برای نوزادان 9 تا 12 ماهه مناسب است، کامیون هایی با ظرفیت بار زدن و خالی کردن آن است.

هنگامی که کودکان چیزهایی را به عنوان بار بر روی کامیون خود قرار می دهند، اسباب بازی دچار فشاری می شود که باید آن را کشید و به حرکت درآورد. همینطور چیزهایی که به عنوان بار بر روی آن قرار گرفتن نیز می غلتند و نیاز به مراقبت و احتیاط بیشتر خواهند داشت.

این اسباب بازی یادگیری مهارت های حرکتی و درک علت و معلولی را در هنگام مشاهده بارها و بیرون آمدن آن ها از کامیون پرورش می دهد.

کامیون باری اسباب بازی برای کودک 9 تا 12 ماهه

لپ تاپ اسباب بازی

کودک 9 تا 12 ماهه عاشق تقلید کردن از پدر و مادر خود است. طبیعی است که اگر والدین زمان زیادی را در خانه با لپ تاپ خود کار می کنند (مانند بیشتر والدین امروزه)، کودک آن ها نیز دوست دارد لپ تاپ خود را داشته باشد.

این لپ تاپ اسباب بازی یکی از بهترین اسباب بازی ها برای نوزادان در این سن است که می تواند نیازهای آن ها را پاسخ دهد. این کودکان عاشق فشردن دکمه هایی خواهند بود که موجب ایجاد موسیقی و روشن شدن چراغ ها می شود.

منبع: تیله ها

لپ تاپ اسباب بازی برای کودک 9 تا 12 ماهه