کودکان خود را با این روش در قرنطینه خوشحال کنید !

کودکان خود را با این روش در قرنطینه خوشحال کنید !

کودکان خود را با این روش در قرنطینه خوشحال کنید !

قرنطینه و ماندن بچه ها در خانه باعث بی قراری و  سر رفتن حوصله آن ها می شود. در مواقعی که بچه ها نمی توانند از خانه بیرون روند و با دوستان خود سرگرم شوند بهتر است با روش های مختلفی آن ها را شاد  و خوشحال کنیم.

چگونه کودکان خود را در قرنطینه شاد و خوشحال کنیم؟

بهتر است بدانید پدر و مادرها در روزهای سخت قرنطینه با انجام یکسری بازی ها با کودکان خود به راحتی می توانند این روزها را به روزهای شاد و لذت بخشی تبدیل نمایند.

در واقع این سرگرمی ها علاوه بر اینکه باعث لذت بردن بچه ها می شود تبدیل به خاطرات زیبا و به یاد ماندنی برای آن ها نیز می شود. بد نیست با برخی از این بازی ها به صورت مختصر آشنا شوید.

کودکان خود را با این روش در قرنطینه خوشحال کنید !

بازی فکری:

یکی از روش های رایج به منظور سرگرم کردن بچه ها در دوران قرنطینه  استفاده از بازی های فکری می باشد. با استفاده از این روش زمینه شادی افراد خانواده به راحتی فراهم می شود. همچنین بازی های فکری علاوه بر افزایش روحیه و بالا رفتن نشاط و شادابی باعث تقویت حافظه و قدرت فکر می گردد.

امروزه بازی های فکری بسیاری همچون بازی فکری شف، پنتاگو، مکعب روبیک، آبلون، بازی فکری نفوذی نهالک دوزبازی، دومینو، آبلون و …  در بازار موجود و قابل عرضه هستند.

بازی های فکری را با آسودگی خیال و اطمینان می توان از فروشگاه اسباب بازی تیله ها خریداری کرد. این فروشگاه تمامی بازی های فکری اورجینال را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می کند. در موقع خرید بهتر است این نوع بازی ها را متناسب با سن و علاقه بچه ها خریداری کرد. 

مطلب پیشنهادی  برای کودکان 8 تا 13 سال چه اسباب بازی ای مناسب است ؟

ورزش کردن با بچه ها:

همانطور که می دانید بی تحرکی بچه ها در خانه به نوعی باعث بی قراری و خستگی آن ها می شود. از آنجا که کودکان منبع انرژی هستند، از اینرو ورزش کردن یکی از بهترین روش ها برای خالی کردن انرژی و شادابی آن ها به شمار می آید.

عدم تخلیه انرژی بچه ها مشکلات متعددی را به دنبال دارد به گونه ای که این کار باعث می شود کودکان در آینده به فردی افسرده، بی روحیه، پرخاشگر و چاق تبدیل شوند. انجام حرکات هوازی و کششی بهترین ورزش ها برای کودکان در ایام قرنطینه است.

همچنین از دیگر ورزش های مناسب برای این ایام در خانه مینی بسکتبال می باشد. برای این کار می توان از چندین توپ کوچک و یک سطل استفاده کرد. سطل را می توان بر روی یک میز کوچک قرار داده و از کودک خود بخواهید توپ را در داخل سطل پرتاب کند.

درست کردن پازل با استفاده از پیاده روی:

از دیگر روش های خوشحال کردن کودکان در دوران قرنطینه ساختن پازل به وسیله پیاده روی می باشد. این بازی یکی از بهترین روش ها جهت تخلیه انرژی بچه ها در داخل خانه و تقویت قدرت بازو آنان است.

برای این کار می توان قطعات مختلف پازل را در فاصله دو متری از یکدیگر قرار داده و پاهای کودک خود را از مچ بلند کرده و از او بخواهید تا با دست قطعات پازل را برداشته و آن ها را به صفحه پازل منتقل کند.

کودکان خود را با این روش در قرنطینه خوشحال کنید !

نقاشی کشیدن بر روی کارتون:

بهتر است بدانید کودکان علاقه بسیار زیادی به کشیدن نقاشی بر روی در و دیوار را دارند.  بهترین ایده برای اینکه هم آنان از کشیدن نقاشی لذت ببرند و هم والدین از کار آن ها عصبانی نشوند کشیدن نقاشی بر روی کارتون است. برای این کار می توان یک کارتون بزرگ را برای آن ها تبدیل به خانه کوچکی کرد تا کودکان بتوانند بر روی درب و دیوار آن به راحتی و با اشتیاق نقاشی بکشند.

مطلب پیشنهادی  داستان پیدایش اسباب بازی لگو

این کار مزیت های بسیار  زیادی را به دنبال دارد به گونه ای که در رشد عاطفی کودکان تاثیر بسزایی داشته و به قوه خلاقیت آنان آزادی بیان می ‌دهد. همچنین این کار به نوعی موجب تخلیه انرژی بچه ها به بهترین شکل می شود.

کتاب خوانی:

از دیگر راه های موثر در شاد کردن بچه ها در دوران قرنطینه کتاب خوانی است. برای این کار بهتر است کتاب های مورد علاقه فرزندان خود را تهیه و آن را همراه با کودکان خود بخوانید. بهتر است برای بچه ها کتاب هایی با شخصیت های کارتونی همراه با تصاویر رنگی تهیه نمایید.

بازی های دسته جمعی:

از دیگر روش هایی که در دوران قرنطینه با آن می توان بچه ها را بسیار خوشحال کرد بازی های دسته جمعی است. برای این کار بهتر است بازی های مناسب با سن بچه ها را انتخاب نمایید. از آنجا که کار اصلی و مهم بچه ها بازی کردن می باشد، از اینرو می توان آموزش‌های خود را در این نوع بازی ها قرار داد.

این گونه بازی ها از یک طرف باعث می شوند شرایط ماندن در خانه بر روی اعصاب والدین اثر منفی نداشته باشد و از طرف دیگر فضای خانه را شاد و پویا خواهند کرد. در واقع با این بازی ها به راحتی می توان دوران قرنطینه را به دوران شاد برای خود و کودکان خود تبدیل نمود.

کودکان خود را با این روش در قرنطینه خوشحال کنید !

بازی با عروسک:

یکی از بازی های مورد علاقه بچه ها بازی با عروسک می باشد. امروزه عروسک های مختلفی همچون عروسک باربی، عروسک دست ساز و عروسک پولیشی در بازار موجود و قابل عرضه هستند، از اینرو باید متناسب با سن و علاقه فرزندان خود یکی از این مدل ها را برای آن ها انتخاب و خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی  10 عدد از محبوب ترین اسباب بازی های پسرانه

بهترین گزینه پیشنهادی خرید از فروشگاه عروسک و اسباب بازی تیله ها می باشد. این مرکز انواع عروسک ها را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می کند.

از دیگر بازی هایی که با انجام دادن آن ها در دوران قرنطینه می توان کودکان خود را خوشحال ساخت عبارتند از :

پانتومیم، بازی سنگ – کاغذ – قیچی، تشخیص رنگ ها، بازی منچ و مارپله، حدس زدن، بازی صندلی، بازی قایم با شک، پیدا کردن گنج، جعبه  لمسی و احساس، گل یا پوچ، دومینو، شعبده بازی، بازی تعادل، خمیر بازی، رد کردن توپ از جعبه، مسیر مانع تعادل بادکنک، پرش از روی نوارهای نقاشی و آب بازی.