یکی از مهم ترین فواید لگو: کاهش استرس کودکان !

مهم ترین فواید لگو

یکی از مهم ترین فواید لگو: کاهش استرس کودکان !

آگاهی از فواید لگو برای کودکان

اگر فرزند شما دختر یا پسر است، بدون هیچ گونه فکری، بازی لگو را برای او تهیه کنید، تا به این واسطه لطف بزرگی در رشد خلاقیت، استعداد و گسترش فکر او کرده باشید. لگو یا lego مجموعه ای از قطعات رنگارنگ است که قابلیت جفت شدن در هم را داشته و به کودک کمک میکند که بتواند طرح های مختلفی را بیافریند.

با توجه به فواید لگو که بیشمار است، خرید اسباب بازی لگو برای تمامی سنین توصیه میشود. تفاوتی که لگوهای مناسب سنین مختلف با هم دارند، در اندازه قطعات و تعداد آنهاست. اگر کودک شما زیر سه سال سن دارد، بهتر است از لگو با قطعات بزرگ برای او خریداری کنید.

زیرا در این سنین کودکان برای شناخت بهتر دنیای پیرامون و اشیا، آن را در دهان خود فرو برده و ابعاد و حجم و جنس آن را تشخیص میدهند، در صورت کوچک بودن قطعات، مشکلات فراوانی نظیر خفگی برای او پیش خواهد آمد.

از فواید لگو میتوان یه دست ورزی، افزایش هوش، خلاقیت و استعداد کودکان اشاره کرد. همین که کودک برای شبیه سازی قطعات لگو به شکل، رنگ، ابعاد و بزرگی و کوچکی جسم دقت می کند، آن را در ذهن خود ترسیم و تخیل می نماید، و با سیستم عصبی خود، افکار خود را به واسطه دستها عینیت می بخشد، سپس نتیجه گیری کرده و اشکالات ساخته خود را پیدا میکند، این امر در هماهنگی عصب و عضله، نگاه دقیق و تفکر عمیق در باب وسایل پیرامون شان تاثیر بسزایی داشته و کودک با استفاده از خلاقیت خود و الگوهای موجود در بازی لگو، میتواند از فواید لگو بهره ببرد.

نکته ای که هنگام بازی بچه ها با لگو باید به آن دقت کنید، اجازه دادن به کودک برای تفکر و انجام کار به شیوه خود است. در صورتی که ساخته ی فرزندتان را با دید کمال گرایانه خود بسنجید ممکن است خلاقیت او را از بین برده و او را از انجام بازی و بهره مندی از فواید لگو منصرف نمایید.

مطلب پیشنهادی  اهمیت عروسک پولیشی در زندگی کودکان چیست؟

در این سنین هر چه بیشتر به فکر و هوش فرزندتان اعتماد کرده و به او اجازه ساخت طرح های متنوع به وسیله لگو بدهید برای سرگرمی و رشد کودک بهتر میباشد.

لگو بنمن و سوپرمن

انواع لگو و روش کار با آن

دنیای لگو بسیار گسترده و متنوع است و شما در هر زمینه میتوانید قطعات لگو را در بسته بندی های کوچک و بزرگ تهیه کرده و از آن در خانواده بهره ببرید. حتی لگو با شخصیت های قهرمانان موجود در فیلم و انیمیشن ها نیز در بازار موجود است که میتوانید بسته به میزان علاقه فرزندتان حتی تا سنین نوجوانی و بزرگسالی، برای آنها خریداری کرده و از فواید لگو تا سنین بزرگسالی نیز بهره مند گردید.

از انواع لگو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-            لگو با موضوع ساختمان سازی

2-            لگو با موضوع حیوانات و جنگل

3-            لگو با موضوع آدمک های مختلف

4-            لگو با موضوع دنیای انیمیشن های مختلف

5-            لگو با موضوع ماشین آلات و شخصیت های جنگی

6-            لگو با موضوع ماشین و هواپیما

7-            لگو با موضوع آرایشگاه و شغل های مختلف

شما با خرید انواع لگو میتوانید به استعداد و میزان علاقه فرزند خود نسبت به شغل و موضوعات مختلف پی برده و فکر او را برای ورود به آن زمینه کاری و شغلی آماده سازید.

فواید لگو

خرید اسباب بازی لگو برای چه سنی مناسب است؟

از دیگر فواید لگو میتوان به این مورد اشاره کرد که این قطعات ریز و کوچک به کودکان و حتی بزرگسالان این اجازه را میدهد دنیا و اشیا را به گونه ای که مد نظر خودشان است بسازند و ساعاتی را در آن به واسطه تخیلشان زندگی کنند و به نتایج مختلف برسند.

مطلب پیشنهادی  صنعت اسباب بازی بر چه پایه ای استوار است ؟

هر چقدر فکر را گسترش دهید، کش می آید و این انعطاف پذیری از جمله ویژگی های دنیایی است که با لگو ساخته میشود. برای مثال با مشاهده دنیا با تخیلات کودکتان، میتوانید به فانتزی های او پی برده و با الهام از آن، اقدام به ساخت فضا در جشن تولدها و تهیه کیک و کادوهای او متناسب با سنش نمایید.

خرید اسباب بازی لگو به کودک شما اجازه میدهد، دنیایی بسازد و به روایت خود وارد آن شده و پایان آن را باز گذاشته و یا به طور کل آن را نابود کند. همین چیدن آجر و خشت های لگو بر روی هم و به یکباره فروپاشی آن این موضوع را به کودک می آموزد که هیچ چیز ماندگار نیست و اگر دنیا، موضوع و یا چیزی فروپاشید، فرصت برای ساخت آن دوباره به شیوه ای نو و روشی متفاوت فراهم میباشد.

کودک شما به چیزی دل نمی بندد و میتواند دید سه بعدی نسبت به افکار خود پیدا کند و رنگ دنیای خود را به گونه ای که دوست دارد انتخاب کند.

لگو محدودیت سنی نداشته و خرید آن برای کودکان سنین مختلف این اجازه را به شما میدهد بسیاری از مفاهیم تربیتی را به کمک و همکاری خود کودک به او آموزش دهید. مفاهیمی نظیر، جلو ، عقب، داخل خانه، پشت دیوار، خارج از محدوده، بالا ، رو، زیر و پایین و غیره …..

بهتر است هنگام بازی کودک و ساخت الگوها، او را تحسین کنید، و ساخته و توانایی و مهارت او، در ارزیابی اشیا را زیر سوال نبرده و خود دست به ساختن چیزی ایده آل و بزرگ از محدوده ی توانایی کودک نکنید، زیرا این کار جز تخریب اعتماد به نفس، حس توانمندی و رشد فکری کودک و خودانگاره او نتیجه ای ندارد.

لگو این اجازه را به کودک میدهد که در جمع بتوانید به واسطه این اجزا با سایر میهمانان ، دوستان و بزرگسالان و کودکان جمع ارتباط برقرار کرده و به همفکری و همکاری بپردازد و در جمع ها علاوه بر ابراز وجود، به شناخت خود کنار سایرین و یادگیری از خلاقیت و افکار آنها بپردازد و با یک اسباب بازی کوچک، هوش هیجانی و بلوغ اجتماعی خود را تسریع بخشد.

مطلب پیشنهادی  مهارت‌هایی که کودکان در بازی با اسباب بازی لگو یاد می گیرند !
لگو رنگی

آیا خرید لگو برای دختران مناسب است؟

از آنجایی که تفاوت دختران و پسران در علایق آنها، رنگ دنیا و موضوعاتی است که در تخیلات خود به آن فکر میکنند، بهتر است تقویت مهارت های ارتباطی، اجتماعی، فکری و زبانی دختران را نیز مانند پسران جدی گرفته و برای بهره مندی از فواید لگو، برای دختران نیز لگو دخترانه با موضوعات مورد علاقه خودشان خریداری کنید.

لگو آرایشگری، لگو بیمارستان، پرستاری و دکتری، لگو خانه داری و لوازم خانه، لگو عروسک های مختلف و انیمیشنی که دوست دارد یا حتی شاید ماشینها و دنیای تعمیرات از جمله علایق آنها باشد.

والدین با توجه به شناختی که به فرزند خود دارند میتوانند علاقه او را تشخیص داده و چیزی که به آن کشش بیشتری دارند را برای آنها خریداری کنند.

تنوع طرح های لگو برای پسران  

اما پسران شاید نسبت به دختران علاقه بیشتری به لگو نشان دهند و از آنجایی که کنجکاو تر هستند و میل به ساخت و خلق بیشتری دارند، از لگو استقبال بهتری کرده و تنوع موضوعات بیشتر آنها را به وجد بیاورد، که این موضوع در افراد مختلف متفاوت است.

از جمله موضوعاتی که میتواند برای آنها جذاب باشد، میتوان به لگو ماشین، لگو تعمیرات، وسایل جنگی و انواع شغل ها اشاره کرد چون اسباب بازی های پسرانه تنوع بسیاری دارند.

یکی از معتبر ترین فروشگاه های اسباب بازی در ایران که میتوانید برای بهره مندی از فواید لگو ، انواع لگو در قیمت های مختلف را از آن خریداری کنید، فروشگاه تیله ها با آدرس tileha.com  میباشد.