عروسک مناسب روز ولنتاین چه نوع عروسکی است؟

کادو روز ولنتاین

عروسک مناسب روز ولنتاین چه نوع عروسکی است؟

یکی از مناسبت های جالب که در سراسر دنیا در روزی خاص جشن گرفته میشود روز ولنتاین میباشد. نام دیگر روز ولنتاین روز عشق است که در آن جوانان و عشاق با یکدیگر قرار ملاقات گذاشته و به رسم عشق ورزی برای یکدیگر کادو میخرند. عروسک ولنتاین از جمله کالاهایی است که در این روز به وفور خرید و فروش میشود.

در این روز برای بسیاری از پسران و دختران که به تازگی عشق را تجربه کرده اند، این سوال پیش می آید که عروسک مناسب روز ولنتاین در میان تنوع عروسک های موجود در بازار کدام عروسک میباشد؟

عروسک ولنتاین ، خرس تدی قرمز رنگ میباشد که به دلایل خاص که در ادامه حول آن صحبت خواهد شد، توسط عشاق خریداری شده و به سایر کادوها ترجیح داده میشود، از بیانی دیگر خرس تدی نماد این روز است.

اما لازم به ذکر است این روز تنها مخصوص عشاق جوان نیست و روز ولنتاین می تواند بهانه ای برای ابراز عشق بین ، والدین و فرزندان، نامزدها، دوستان و آشنایان هم جنس و زوج های متاهل باشد. از جمله رسوماتی که در این روز رعایت می شود، تم مخصوص روز عشق است که رنگ قرمز ، سفید یا مشکی است که در بسته بندی، انتخاب کادو و تزیین کافه ها و رستوران ها و مراسمات رعایت میشود.

کادوهای رایج در این روز گل رز قرمز یا ارغوانی، اسباب بازی، شکلات کاکائویی و عروسک ولنتاین از نوع پولیشی قرمز در سایزهای مختلف میباشد.

عروسک ولنتاین

در مورد تاریخچه روز ولنتاین چه میدانید؟

کسانی هستند که علاقمند به داشتن اطلاعاتی در مورد روز ولنتاین هستند و در مورد ریشه این روز سوالاتی در ذهن خود دارند که در این بخش حول آن صحبت میشود.

ولنتاین یا روز عشق همان روز 14 فوریه در تقویم میلادی است که از قدیم در این روز افراد با فرستادن کارت تبریک به دوست و آشنا یا نامزد خود اقدام به جشن گرفتن این روز می کنند. در ایران نیز روز 25 بهمن مطابق با 14 فوریه میلادی، روز ولنتاین شناخته میشود که به طور کلی این روز یک افسانه میباشد. بر طبق این افسانه، به دلیل اینکه سربازان جوان قادر به جنگیدن برای حکومت بودند، فرمانروایی به نام کلودیوس عقد سربازان جوان را ممنوع کرده بود اما کشیشی به نام ولنتاین به صورت مخفیانه از این فرمان سرپیچی کرده و جوانان را در کلیسا به عقد هم در می آورد. با برملا شدن این راز در کلیسا روز 14 فوریه او را به دار آویختند که از آن زمان به بعد این روز به یاد او به عنوان نماد عشق گرامی داشته میشود.

مطلب پیشنهادی  باربی چگونه محبوب ترین اسباب بازی دخترانه شد ؟

عروسک ولنتاین که در این روز از جانب عشاق به هم کادو داده میشود، به یاد این افسانه که عشاق را توسط ولنتاین به صورت مخفیانه به هم میرساند خریداری شده و به رنگ قرمز که رنگ عشق و شور و حرارت است از میان سایر رنگها انتخاب میشود.

این روز خاص آداب و رسوم ویژه خود را دارد که درست کردن بسته های کادو به رنگ قرمز یا دادن گل های قرمز و خرید شکلات از جمله رسومات این روز است. به تبعیت از فرهنگ غربی سایر کشورها نیز این روز را پاس داشته و آن را با دادن کادو، گل و گذاشتن قرار ملاقات های عاشقانه برای خود خاطره انگیز میکنند. خرید عروسک ولنتاین یا عروسک خرسی در سایز های مختلف از جمله سورپرایزهایی است که در هفته ی عشق در ایران در میان جوانان به وفور دیده میشود.

تاریخچه روز ولنتاین

علت کادو دادن عشاق در روز ولنتاین در ایران

ایرانیان با این رسم باستانی بیگانه نیستند و علتی که از این روز استقبال می کنند، رسم و رسومی است که در گذشته در میان جوانان ایرانی برقرار بوده و از دوران ساسانی روزی را به نام روز عشق در میان خود جشن می گرفته اند. اما روز عشق در ایران به روز سپندارمذگان معروف است و 9 روز با ولنتاین که سنت غربی میباشد، فاصله دارد. اما متاسفانه رسم باستانی ایرانیان امروزه به رسمیت شناخته نشده و جوانان بیشتر ترجیح میدهند، مطابق با تقویم غربی ها روز 14 فوریه هر سال را با خرید عروسک ولنتاین و کادو هایی که در این روز مرسوم است، جشن گرفته و قرار ملاقات های خود را تنظیم کنند.

مطلب پیشنهادی  اهمیت عروسک پولیشی در زندگی کودکان چیست؟
سپندارمذگان ایرانی

در روز ولنتاین چه کادوهایی خریداری میشود؟

1- گل رز قرمز نماد عشق شناخته میشود که در کنار کادو دادن عروسک ولنتاین در ایران و جهان خریداری میشود. این گل به صورت تکی، باکس، جعبه گل و دسته گل های بزرگ خریداری شده و در این روز بین دختران و پسران هدیه داده میشود.

2- عروسک پولیشی قرمز از جمله مشهورترین کادوهایی است که در این روز از جانب متقاضیان جوان از صاحبان کسب و کار درخواست میشود. این عروسک در سایزهای مختلف در فروشگاه های عروسک تهیه و موجود میشود تا همه اقشار جامعه با هر توان مالی قادر به خرید کادو در این روز باشند. عروسک ولنتاین تدی از پر فروش ترین عروسک های این دوره عاشقانه میباشد.

3- اما این روز با نمادی هم شناخته میشود که شکلات کاکائویی از دید برخی منابع نماد اصلی روز ولنتاین شناخته میشود. برخی به جای گل در کنار عروسک ولنتاین، شکلات گذاشته و به وسیله آن جعبه کادوی خود را تزیین میکنند.

4- مورد پرفروش دیگر این روز، لوازم آرایشی است که میتواند از گزینه های پیشنهادی به پسران جهت خرید برای عشق شان باشد.

5- بازار اکسسوری ها نیز در این روز داغ بوده و انواع و اقسام آن از سنگ، استیل، نقره و طلا در این روز خرید و فروش میشود و خرید عروسک ولنتاین از نوع خرس قرمز را به عنوان چاشنی کادوها نباید فراموش کرد.

6- عشاق در این روز در کافه ها یا رستوران و پارک های سطح شهر قرار ملاقات گذاشته و در فضایی شاعرانه در خلوت عاشقانه خود اقدام به ثبت خاطرات شیرین با تقدیم کادوهای خود به یکدیگر میکنند.

7- خرید ماگ های خرسی یا با تم دخترانه و پسرانه به صورت ست در این روز میتواند جایگزینی برای عروسک ولنتاین باشد.

8- کادو دادن دفتر خاطرات برای ثبت لحظات عاشقانه از دیگر موارد مناسب برای کادو در این روز میباشد.

مطلب پیشنهادی  راهکارهای طلایی برای پرورش خلاقیت کودکان
عروسک خرسی ولنتاین

علت محبوبیت عروسک خرسی در روز ولنتاین

اگر شما در این روز برای عشق خود گرانترین کالای لوکس موجود در بازار را هم تهیه کنید، در کنار آن باید نماد عشق روز ولنتاین را نیز بگذارید. این سوال که چرا باید در روز عشق، عروسک ولنتاین خرسی کادو داد ؟

شاید پاسخ شفافی نداشته باشد ولی از دیرباز خرید عروسک ولنتاین یا کادو ولنتاین به رنگ قرمز و عروسک خرسی تدی مرسوم بوده و به تبعیت از گذشته تبدیل به نماد جاودان این روز شده است.

البته که برخی در این روز تنها تم آن که قرمز، مشکی، سفید می باشد را رعایت کرده و عروسک های پولیشی با طراحی های دیگر را برای یکدیگر کادو میخرند اما هیچ چیز مانند گل رز، عروسک خرسی و شکلات کاکائویی رکورد فروش خود را در بین کادوهای خرید و فروش شده در این روز ثبت نکرده است.

شاید علت فروش بالای عروسک ولنتاین از نوع خرسی در انواع فروشگاه عروسک را بتوان موارد زیر دانست:

1- این عروسک ها دارای جنس و بافتی نرم هستند که اکثر دختران با لمس و در آغوش گرفتن آنها میتوانند به آرامش رسیده و آن را همه جا همراه خود داشته باشند.

2- خرس در بسیاری از کشورها نماد عشق به حساب می آید و با خرید عروسک خرس در تعداد مختلف و اندازه های متفاوت، عشاق میزان عشق خود را به معشوقه خود نشان میدهند.

3- در نبود یار، میتوان با در آغوش گرفتن و نگاه کردن به این عروسک، عشق خود را مرور کرده و به آرامش در نبود معشوق رسید.

4- طول عمر عروسک ولنتاین از جنس پولیش بسیار بالا بوده و میتوان آن را سالیان سال نگهداری کرده و با آن تجدید خاطرات کرد.

برای خرید انواع عروسک پولیشی میتوانید به آدرس فروشگاه عروسک تیله ها مراجعه کرده و در آنجا عروسک ولنتاین در انواع و اقسام را مشاهده کرده و به صورت اینترنتی سفارش دهید.