چرا لگو گران است؟ پنج دلیل بالا بودن قیمت لگو

چرا لگو گران است؟ تیله ها

چرا لگو گران است؟ پنج دلیل بالا بودن قیمت لگو

چرا قیمت لگو بالاست ؟

لگو همان آجرهای کوچک و قطعات برجسته است که در ساخت طرح های مختلف در دنیای اسباب بازیها، توسط شرکت لگو در کشور فنلاند برای اولین بار اختراع شد. از آن زمان به بعد لگو توانسته علی رغم بالا بودن قیمت لگو، جایگاه خود را در صدر لیست اسباب بازی های مختلف حفظ کند.

لگو تولید کننده قطعات رنگی سرگرم کننده ای است که به دلیل کیفیت جنس، استراتژی ساخت و طول عمر بالا محصولات آن دارای قیمت بالایی میباشد. قیمت لگو نسبت به اوایل ساخت این اسباب بازی ویژه، به مراتب کمتر شده زیرا هم تعداد قطعات آن در هر بسته بندی بیشتر شده است و هم قیمت لگو در تعداد یکسان نسبت به قدیم کاهش داشته است.

این مسئله درست است که لگو گران بوده و نسبت به سایر وسایل یک فروشگاه اسباب بازی از قیمت به مراتب بیشتری برخوردار است، اما این مسئله را نیز باید مد نظر قرار داد که این وسیله ارزش پرداخت پول را دارد و میتوان آن را تا بزرگسالی و حتی پیری نگهداری کرد.

اگر قطعه ای از این اسباب بازی گم شود، میتوان همان قطعه را از فروشگاه اسباب بازی ارائه دهنده قطعات لگو تهیه کرده و دوباره مورد استفاده قرار داد.

لگو گران تیله ها

دلایل و فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت لگو

1- رعایت جزییات در ساخت لگو: قالب هایی که برای ساخت اسباب بازی لگو استفاده می شود، بسیار دقیق و ظریف می باشد. برای اینکه این ظرافت را درک کنید، لازم به ذکر است، در میان هر یک میلیون قطعه ای که در کارخانه ساخت لگو تولید میشود، تنها 18 عدد آن مطابق با استانداردهای کنترل کیفی کارخانه در نمی آید.

مطلب پیشنهادی  10 عدد از محبوب ترین اسباب بازی های دخترانه

2- قطعات موجود در مجموعه : شما با پرداخت قیمت لگو در واقع ارزش صدها یا هزاران قطعه با کیفیت و مستحکم را پرداخت میکنید که اگر فرزندتان آنها را گم نکند، میتوانید آنرا تا سالیان طولانی برای ساخت قطعات مختلف و پرورش خلاقیت فرزندتان به کار بگیرید.

3- پرداخت بهای برند معتبر : لگو برندی معروف در دنیای اسباب بازی هاست که اگر چه برندهای مختلفی به مانند آن اقدام به ساخت لگو های مختلف کرده اند، اما نتوانسته اند به کیفیت و ظرافت و استحکام قطعات لگو اصل برسند و جایگاه اولی آن در دنیا را تصاحب کنند. قیمت لگو بالاست چون این برند حرف های زیادی برای گفتن دارد و توانسته انتظارات کودک تا بزرگسال سراسر دنیا را پاسخگو باشد.

4- همکاری با برندهای مختلف : شما در هنگام خرید اسباب بازی ساختنی لگو، تحت موضوعات مختلف با شخصیت های کارتونی متفاوت، هزینه همکاری این شرکت با کمپانی های خالق شخصیت های بزرگ کارتونی و اثرهای مختلف سینمایی را نیز می پردازید. شما با خرید لگو دنیای دیزنی مثلا فروزن، هری پاتر، جنگ ستارگان و غیره برای خوشحال کردن فرزندتان، بخشی از هزینه ی این شرکت برای خرید امتیاز استفاده از شخصیت های کارتونی این کمپانی ها را نیز پرداخت می نمایید.

5- مواد مصرفی در ساخت لگو : پایه و اساس ماده ای که در ساخت قطعات لگو به کار میرود، نفت است. ترموپلاستیک ماده ای است مقاوم، ماندگار و مشهور در ساخت بسیاری از قطعات اسباب بازی که قیمت لگو به دلیل استفاده از این ماده با کیفیت، طبق ارزش و بهای نفت خام در بازار روز دنیا تعیین میشود.

مطلب پیشنهادی  برای کودکان 5 تا 7 سال چه اسباب بازی ای مناسب است ؟

این ماده به قدری مستحکم است که یک قطعه 2 در 2 آن میتواند فشاری برابر 433 کیلوگرم در دستگاه پرس را تحمل کند. اگر بخواهیم این میزان فشار را عینی و ملموس بیان کنیم، باید بگوییم، هر قطعه 2 در 2 اسباب بازی لگو، میتواند وزن 375000 قطعه از این مجموعه را روی خود تحمل نماید.

لگو گران

خرید لگو ارزان

وقتی پای پرورش خلاقیت کودکان به میان میاید، نام خاص یک برند از میان برداشته میشود. برای خرید عروسک و خرید اسباب بازی لگو برای فرزندتان نیاز به پرداخت قیمت هنگفت برای خرید لگو اصل با برند خاصی نیست. میتوان از برندهای تولید داخل ایران که نسبت به گونه خارجی آن دارای قیمت مناسب تری هستند خرید خود را انجام دهید.

انواع لگو، با جنس ها و قیمت های مختلف و کیفیت قابل قبول در ایران موجود است که متناسب با سن فرزند خود میتوانید در لیست خرید اسباب بازی مناسب فرزندتان قرار دهید.

قیمت لگو در سایز بزرگ و تعداد کم برای کودکان زیر دو سال که تنها قادر به وصل کردن و جدا کردن لگو و خوردن قطعات آن هستند، بسیار مناسب و معقول میباشد. با رشد آنها و افزایش توانایی شان در تشخیص اسباب بازی و ساخت قطعات ساده، میتوانید از لگو با تعداد آجرهای بیشتر خریداری کنید و تمرکز، هماهنگی عصب و عضله، تقویت ماهیچه های دست و فکر آنها را رقم بزنید.

لگو های ایرانی در برندهای مختلف و تعداد قطعات زیاد و موضوعات متنوع در بازار موجود است که قیمت لگو ایرانی نسبت به سایر برندها، به مراتب مناسب تر بوده و از کیفیت بالایی برخوردار میباشد.

مطلب پیشنهادی  برای کودکان 2 تا 4 سال چه اسباب بازی ای مناسب است ؟
چرا لگو گران است؟

آشنایی با لگو ایرانی

در فروشگاه اسباب بازی تیله ها، میتوانید انواع برند خارجی و داخلی لگو و سایر اسباب بازی های ارائه شده در این مجموعه را مشاهده کنید. از جمله برندهای ایرانی که برای رشد خلاقیت فرزند شما محصولات قابل قبولی را ارائه کرده اند و می توانید آن را از این مجموعه تهیه کنید، موارد زیر می باشد:

1- لگو گلدونه

2- لگو نشر فکر آذین

3- لگو کوشا

4- لگو صنایع آموزشی

5- لگو آریا و بازی نما

6- لگو بافرزندان

7- لگو تاسازی

8- لگو مهارت افزا با جنس چوب